Kevätturnaus 2014, #Tapan2014

Turnauksen lopulliset tulokset:

PeitenimiPelaajaMurhat (Suomenlinnaa ei laskettu)Murhat Suomenlinnassa (+murhat jo kuolleista)TapotPidätyksetSivulliset uhritSilminnäkijät ja todistajatPisteet
SenseiSimo Lehtinen12(+1)030257,5
VeitsiSami Hirvonen11(+2)100134
LucreziaSuvi Klapuri00021030
Oscar Gone WildeSatu Mäki-Arvela11000021
DROP TABLE murhaajat;Tuomas Puikkonen0(2)000018
αγνός
Annika Vilenius10000013,5
Isä AurinkoinenArttu Leinonen0010006,5
CheezmurderMatias Kylliäinen1000005
Grumpy CatSuvi Nurmi0000003,5
LiuskeLauri Torikka0000002,5
SilbarElsa Polvinen0010002
MoppiLaura Leskelä0000002
ISOPAHAISUKKITony Leppäkoski0000000
thelizardJulia Eymann0000000
AnomuumiSami Sillman000000-0,5
RodionEero Lantto000000-5

 

*******************

Peliä tuomaroivat
Ville Lovikka (pää- ja asetuomari)
Mikael Virta
Julia Martikainen

 

“PK-seudulla on vapautunut paikka diskreetille siistijälle. Sopimukset kahden kesken. ‘Vehkeet’: Don’t ask, don’t tell. #Tapan2014 #DuunitVaihtoon”
@Toimeksiantaja

“Siistin taidolla mäyrät (Meles meles), hobot (Tegenaria agrestis) ja lattapääkusimanset (Crossarchus platycephalus) jälkiä jättämättä. #Tapan2014?
@Verminaattori

“Valmistuin elämäm koulusta hyvin arvo sanoin. Likaset työt hoituu ranteen kääntees. Saax siistin työn extraa ns. sosiaalisist keikoist? #Tapan2014?
@LubenterPuukkonter

Helsingin yliopiston salamurhaajien kevätpeli #Tapan2014 pelataan 28.4.-11.5.2014. Osallistua voi kuka tahansa, joka omaa tervettä leikkimieltä ja oleskelee pelin ajan kutakuinkin pääkaupunkiseudulla. Salamurhapelissä osallistujat jaetaan murharinkeihin, joissa jokainen on sekä saalistaja että kohde. Peli on käynnissä vuorokauden ympäri, mutta pelaajat voivat halutessaan toivoa joitakin tiloja tai ajankohtia rauhoitetuiksi. Tavallisin ase on vesipistooli, mutta tyylipisteitä havitteleva murhaaja operoi mieluummin veitsellä, pommilla, myrkyllä tai vaikkapa hämähäkillä.

Ilmoittautuminen on auki nettisivuillamme 26. päivään klo 23:59 asti: http://murhamaster.salamurhaajat.net/tournaments/17/ilmos/new . Osoitteessa www.salamurhaajat.net on luettavissa myös turnaus- ja asesäännöt. Jos et ole koskaan vielä osallistunut salamurhapeliin, vanhojen turnausten tapahtumasivujakin kannattaa vilkaista, sillä niiltä saa hyvän käsityksen pelin kulusta.

Pelimaksu on 5 euroa, ja sillä kustannetaan turnauksen palkinnot. Lisätietoja mm. pelimaksun maksamisesta saat ilmoittauduttuasi. Tuomaristo vastaa mielellään kaikkiin peliä koskeviin kysymyksiin: tuomaristo@salamurhaajat.net.

– Toimeksiantaja

**********

The Spring Tournament of Helsinki University Assassins, #Tapan2014 (#IKill2014), will be played 28.4.-11.5.2014. Anyone with a healthy, playful attitude is welcome to attend, if they are reachable in the Helsinki area during the game. In the assassination game the players are divided in circles, in which everyone is both a target and a hunter. The game goes on around the clock, but the players may request some situations to be protected for good reasons. The most usual weapon is a water pistol, but a murderer looking for style is operating rather with a knife, a bomb, poison – or why not a venomous spider.

The sign up for the game is now open on our website: http://murhamaster.salamurhaajat.net/tournaments/17/ilmos/new and will stay open until 23.59 in 26th April. On the website you can also read about the rules of the tournament: www.salamurhaajat.net . The entrance fee is 5 euros, and it will be used to cover the prize expenses. You will get additional info about the game before the game begins.

If you have any further questions concerning the assassination game, the rules, the sign up form or anything at all, don’t hesitate to ask: tuomaristo@salamurhaajat.net.

– Principal