Syysturnaus 2015 / Fall tournament 2015

julistetttta 2 (kopio)

Yhteiskuntasopimus / Social Contract

Yhteiskuntasopimus kaatui – nyt leikataan kovalla kädellä!

Helsingin yliopiston salamurhaajien syysturnaus “Yhteiskuntasopimus” pelataan 28.9.-17.10.2015. Osallistua voi kuka tahansa, jolla on tervettä leikkimieltä ja joka oleskelee pelin ajan kutakuinkin pääkaupunkiseudulla. Pelimaksu on 5 euroa, ja sillä katetaan pelin palkinnot.

Muistathan lukea myös turnaus– ja asesäännöt (päivitetty 23.4.2015). Jos et ole aiemmin osallistunut salamurhapeliin, vanhojen turnausten tapahtumasivujakin kannattaa vilkaista, sillä niiltä saa hyvän käsityksen pelin kulusta.

Turnauksen tuomareina toimivat Johannes Järvisalo, Juha Alander, asetuomari Ville Lovikka ja päätuomari Suvi Lintuvaara.

Ilmoittaudu täällä!

HUOM: turnauksen teeman vuoksi pyydämme pelaajia käyttämään harkintaa peitenimiä valitessaan. Tunnistettaviin, oikeisiin henkilöihin, erityisesti poliitikkoihin, viittaavia peitenimiä ei hyväksytä.

***********

The social contract has failed – cuts must be made!

The Fall Tournament of the Assassins at the University of Helsinki, “Social Contract”, will be played from 28th September to 17th October 2015. Anyone with a healthy, playful attitude is welcome to attend, if they are reachable in the Helsinki area during the game. The participation fee is 5 euros and the money is used to buy prizes for the winners.

Don’t forget to read the tournament rules. If you’re new to the game, the pages on previous tournaments will give an overview of the game in practice.

The umpires for this tournament are Johannes Järvisalo, Juha Alander, weapons umpire Ville Lovikka and head umpire Suvi Lintuvaara.

Sign up here!

NOTE: due to the theme, we would like the players to use discretion when picking nicknames. No nicknames that refer to recognizable, real persons (especially politicians) will be allowed.

Turnauksen pisteet:

PeitenimiOikea nimiMurhatTapotPidätyksetSilminnäkijätTodistajatSivulliset uhritMurhat + tapot + pidätyksetPisteet
RSimo Lehtinen320001569,5
FiddleLeo Veijalainen500000562,5
KuriEsa Perkiö110000243,5
MegrezJuho Gröhn201200341,5
Työtön PorvariSami-Pekka Hirvonen100300135,5
EpitafiSoile Itkonen100200128
Puffin KhatEmil Löytty001000119,5
Luokkaritari 10th anniversary editionLauri Torikka100000116,5
Pontus 1aSami Sillman100000116
Jalo-Pena HöskänderTeo Mertanen100000114
MustaLeskiSonja Salmi000000010
TheChairmanSami Hasunen000000010
Kunnollinen KansalainenJenni Ott00000009
DeminuoJulius Laitala00000008
siilinpiikkiTommi Ostrovskij00000007
LeviathanLaura Leskelä00000004
T-BoneEemeli Ingervo00000004
PelkoajainhoaSitratorillaLasse Hämäläinen00000002,5
LisensiaattiIlmari Karimies00000002
KirurgiAnnika Vilenius00000001,5
Myrkky KäärmeLassi Lapintie00000101,5
OrwellVille Talonpoika00000001,5
NuudeliVirpi Sumu00000001
VladIiro Tiihonen00000001
Moottori.fisahaMatilda Holkkola00000000
Viktor LempinenAapeli Nevala00000000